ubezpieczenia

Jak ważne jest to by posiadać ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech!
Pracując bądź prowadząc działalność w Niemczech, może się zdarzyć, że będziesz zmuszona/zmuszony do skorzystania z Niemieckiej służby zdrowia. Niemiecka opieka zdrowotna jest jedną z najlepszych na świecie, a w parze z wysoką jakością idzie również wysoka cena. Koszty leczenia w niemczech pokrywa ubezpieczenie zdrowotne, dlatego tak istotne jest posiadanie go. Nawet krótki pobyt w szpitalu może spowodować, że do kraju wrócimy z „pustymi kieszeniami”, zamiast z portfelem wypełnionym gotówką. Ponadto posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech jest obowiązkiem oraz warunkiem otrzymania prawa pobytu.

Twoje zdrowie możesz zabezpieczyć na dwa sposoby

Za pomocą państwowego ubezpieczenia zdrowotnego, jak również za pomocą prywatnego ubezpieczenia. W Państwowym ubezpieczeniu zdrowotnym to lekarz wysyła rachunek bezpośrednio do ubezpieczyciela, dzięki czemu masz spokojną głowę i pewność, że koszty leczenia zostaną pokryte. Jeżeli jesteś ubezpieczony w prywatnej ubezpieczalnie, wizytę u lekarza pokrywasz z własnej kieszeni, następnie zwracasz się do zakładu ubezpieczeń o zwrot kosztów leczenia. Zdarza się, że niektórzy lekarze przyjmują tylko i wyłącznie pacjentów którzy są ubezpieczeni prywatnie, w związku z czym jeżeli posiadasz ubezpieczenie państwowe, idąc do takiego lekarza, koszty leczenia pokryjesz z własnych pieniędzy, bez możliwości zwrotu kosztów.

Pobyt w szpitalu jest bezpłatny tylko dla niektórych pacjentów, ubezpieczonych w prywatnych ubezpieczalniach. Objęci państwowym ubezpieczeniem będą musieli zapłacić za pierwsze 14 dni pobytu w szpitalu (opłata rozliczana w cyklu dziennym - 10 €).

Jeśli nie masz pewności czy Twoje ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty, masz wątpliwości co do wybranej taryfy – skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać – bezpłatnie – korzystną oraz dopasowaną do indywidualnych potrzeb ofertę. 

Proponujemy indywidualne rozwiązania, dostosowane do każdego z osoba w zależnosci od celu i potrzeb.

Nasze doradctwo jest bezpłatne i niezobowiązujace

Kontak


Adamczuk Agnieszka
Mobil: +4915737635545
E-Mail: agnieszkaadamczuk@web.de

Schönbornstr. 1
54295 Trier
Graeffstr. 5
50823 Köln
Deutschland

Website: www.pro-expert.eu  

gewerbe, ubezpieczenia, ubezpieczenia gewerbe, ubezpieczenia w niemczech, ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenie, ubezpieczenie oc