Od 01.09.2009 roku istnieje obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich osób mieszkających w Niemczech.
Jeżeli zawarcie ubezpieczenia ma miejsce później niż w przeciągu miesiąca od momentu obowiązku jego zawarcia, są Państwo zobowiązani do uregulowania zaległych składek! (§193 VVG).
Istnieją dwie możliwości ubezpieczenia się w Niemczech:

1.Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (PKV – Private Krankenversicherung): Jest przeznaczone przede wszystkim dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą (Gewerbe), wykonują wolne zawody oraz pracują na stanowiskach urzędniczych.

W naszej ofercie ubezpieczeń znajda Państwo korzystną taryfę ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców:
• bez nadpłaty zaległych składek
• bez udziału własnego – koszty leczenia stacjonarnego, ambulatoryjnego oraz stomatologicznego są pokrywane już od pierwszego centa!
• bez konieczności badania lekarskiego i stomatologicznego
• gwarantowana stabilność składki
• bez konieczności zawierania umowy na wypadek wymagania opieki
• ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej
• składki na ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe można odliczyć od podatku.

 2. Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (GKV - Gesetzliche Krankenversicherung): Osoby zatrudnione, które zarabiają poniżej 50.850 Euro brutto w roku lub 4.237 Euro brutto miesięcznie podlegają pod państwowe ubezpieczenie zdrowotne i nie mają możliwości zmiany na ubezpieczenie prywatne.
W państwowych kasach, inaczej naliczana jest składka na ubezpieczenie niż w prywatnej ubezpieczalni. Wysokość jej zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma wpływu czy jest się kobietą, mężczyzną, osobą młodą czy starszą. Stawka na ubezpieczenie w Niemczech jest na poziomie 15,5% dochodu osoby zatrudnionej.
Do państwowego, obowiązkowego ubezpieczenia są zaliczane również takie osoby, które od ponad roku nie mają stałego zatrudnienia. Osoby prowadzące własną firmę lub wykonujące tzw. wolny zawód w Niemczech mają prawo dobrowolnie ubezpieczyć się w państwowej kasie chorych.
Przed zdecydowaniem się na społeczne ubezpieczenie w Niemczech dobrze jest wcześniej porównać świadczenia i ceny w prywatnych ubezpieczalniach.

Przedstawimy Państwu bezpłatną ofertę ubezpieczenia zarówno ubezpieczalni państwowych jak i prywatnych.
Ubezpieczamy pracowników pracujących na terenie Niemiec.

 Agnieszka Adamczuk
Tel.:+49 157 3763 55 45
agnieszkaadamczuk@web.de

www.ubezpieczenia-saarland.com

Brak komentarzy: