UBEZPIECZENIE OBOWIĄZKOWE

Od 01.09.2009 roku istnieje obowiązek ubezpieczenia zdrowotnegodla wszystkich osób mieszkających w Niemczech. Jeżeli zawarcie ubezpieczenia ma miejsce później niż w przeciągu miesiąca od momentu obowiązku jego zawarcia, są Państwo zobowiązani do uregulowania zaległych składek! (§193 VVG).

Maja państwo dwie możliwości ubezpieczenia się w Niemczech:

1.Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (PKV – Private Krankenversicherung): Jest przeznaczone przede wszystkim dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą (Gewerbe), wykonują wolne zawody oraz pracują na stanowiskach urzędniczych. W naszej ofercie ubezpieczeń znajda Państwo korzystną taryfę pelnego ubezpieczenia zdrowotnego jak i tanszej taryfy dla obcokrajowców:
• Bez nadpłaty zaległych składek
• Bez konieczności badania lekarskiego i stomatologicznego
• gwarantowana stabilność składki
• bez konieczności zawierania umowy na wypadek wymagania opieki
• ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej
• Składki na ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe można odliczyć od podatku.

2. Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (GKV - Gesetzliche Krankenversicherung): Osoby zatrudnione, które zarabiają poniżej 50.850 Euro brutto w roku lub 4.237 Euro brutto miesięcznie podlegają pod państwowe ubezpieczenie zdrowotne i nie mają możliwości zmiany na ubezpieczenie prywatne. W państwowych kasach, inaczej naliczana jest składka na ubezpieczenie niż w prywatnej ubezpieczalni. Wysokość jej zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma wpływu czy jest się kobietą, mężczyzną, osobą młodą czy starszą. Stawka na ubezpieczenie w Niemczech jest na poziomie 15,5% dochodu osoby zatrudnionej.

Do państwowego, obowiązkowego ubezpieczenia są zaliczane również takie osoby, które od ponad roku nie mają stałego zatrudnienia. Osoby prowadzące własną firmę lub wykonujące tzw. wolny zawód w Niemczech mają prawo dobrowolnie ubezpieczyć się w państwowej kasie chorych.

Przed zdecydowaniem się na społeczne ubezpieczenie w Niemczech dobrze jest wcześniej porównać świadczenia i ceny w prywatnych ubezpieczalniach.

 Przedstawimy Państwu bezpłatną ofertę ubezpieczenia zarówno ubezpieczalni państwowych jak i prywatnych. Ubezpieczamy pracowników pracujących na terenie Niemiec.

Agnieszka Adamczuk
+4915737635545
agnieszkaadamczuk@web.de

2 komentarze:

Nowak pisze...

No i zbliża się czas, że trzeba zapłacić ubezpieczenie samochodu i tak się zastanawiam, czy jest gdzieś opcja znaleźć jakieś nieco tańsze ubezpieczenie niż to, które do tej pory mam? Trafiłam na taką stronę https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod i jestem ciekawa, jakie macie na ten temat opinie. Mam nadzieję, że będą one dobre.

lanpan pisze...

Na prawdę sporo informacji na temat ubezpieczeń oraz mozliwość zakupu bardzo atrakcyjnych polis znajdziecie tutaj http://swiatubezpieczen.net.pl/ . Jeśli szukacie właśnie takich produktów, jak najbardziej polecam wam tu zajrzeć, na prawdę warto